Dne 3.dubna 2011 se několik členů sdružení Irish Cob the Czech Republic zúčastnilo svodu plemenných hřebců v Holandsku. Je to největší každoroční přehlídka a zároveň inspekce plemenných hřebců v Evropě. Letos se jí zúčastnilo 42 hřebců Irish Cob. Šampionem celého svodu se stal krásný hřebec Victorio, chovatel Hank Lamein. Šampiony jednotlivých kategorií jsou: tříletí hřebci - Yellito van Tinkerstal Foubert, čtyřletí hřebci - Dusty Go-Go, sekce C (do 148 cm KVH) Victorio, sekce B (do 153 cm) ITS Douglash a sekce A (nad 153 cm KVH) hřebec Maestro.

Do Holandska jsme přijeli již v sobotu. Ubytování a snídaně nám domluvili naši holandští přátelé předem. Celý nedělní den inspekce rozhodně stál za vidění. Setkali jsme se s mnoha starými přáteli, chovateli Irish Cobů z celé Evropy. Za zmínku jistě stojí hojná účast belgických chovatelů na této akci. Během pozdního odpoledne jsme po inspekci poseděli s inspektory. Celá akce byla perfektně zorganizovaná, hodnocení koní bylo opět mnohem přísnější, což je pouze dobře. Jen tak lze udržet vysoký standard chovu špičkových irských cobů, kterých je v plemenné knize ICS Nederland již přes 7000 z celé Evropy. ICS Nederland podepsali v zimních měsících tohoto roku spolupráci s plemennou knihou NSTv (tinker) a na podzim se chystá společná show obou PK. Fotografie z akce naleznete zde.

img.PNG   img.PNG   img.PNG

V pondělí jsme cestovali zpět domů a do Čech jsme sebou přivezli zapůjčeného čtyřletého plemenného hřebce Lord Owen, který působí v letošní připouštěcí sezoně v ČR.

V letošním roce se do Holandska jistě ještě alespoň jednou vypravíme, pokud tedy má někdo z vás zájem se podívat na tamní koně, ozvěte se, můžete jet s námi. Plánujeme opět navštívit některou z inspekcí v NL či Belgii, pořádanou PK ICS NL.

Michaela Kvisová