Milí chovatelé, přátelé irských cobů,
stejně jako v loňském roce mi dovolte vrátit se k proběhlé prosluněné víkendové Národní výstavě Irish Cob, svodu ICS CZ a konaným ZZV. Tato akce se již druhým rokem stala hřebem chovatelských událostí ve světě irských cobů v ČR. V letošním roce s téměř 70ti starty a rekordní diváckou účastí! Předně mi tedy dovolte poděkovat Vám všem za obrovské množství pozitivních ohlasů a chvály, které mne i mé kolegyně nesmírně těší a velmi si jich vážíme. Není pro nás větší odměny, než jsou spokojení účastníci, hojná divácká účast a od srdce míněná pochvala.
V letošním roce jsem měla tu čest stát celý den v roli moderátorky po boku našeho zahraničního rozhodčího. Ráda bych tímto tedy poděkovala skvělému rozhodčímu, který k nám prakticky na otočku přicestoval až z Irska. Pan Luke Dignam patří ve světě irských cobů k naprosté chovatelské špičce. Bylo pro nás proto nesmírnou ctí uvítat ho v našich končinách a vyslechnout si slova chvály na naše coby a především pak na naše české odchovy.
Velmi děkuji všem kolegyním z výboru spolku a rady plemenné knihy ICS CZ - Michaela Pavlatová, Michaela Kvisová, Martina Krutinová, Petra Gintarová, Barča Pihávková a Pavla Savičová. Bez nich by to prostě nešlo. Je zároveň naprosto úžasné, kolik z našich členů a jejich přátel se v letošním roce do organizace akce připojilo. Jmenovitě musím zmínit paní Ivana Tomková a Iva Novotná, které především stojí za bohatou nadílkou od našich štědrých sponzorů! O hladký průběh celého dne se pak přímo na místě zasloužili paní Věra Vaňková a její malé pomocnice, slečna Anička Švecová, slečna Kateřina Gintarová, slečna Daniela Vacková, pan Jan Gintar, paní Markéta Kvisová Moučková, paní Eva Knollová, paní Jana Svobodova a mnoho dalších.
Stejně jako v loňském roce patří velké díky manželům Půlpánovým, v jejichž překrásném areálu JS Equus Kinsky & Svaz chovatelů koní Kinských se celá akce konala.
Ze srdce gratuluji majitelkám a majitelům vítězných koní.
Pevně věřím, že i naši milí sponzoři nás budou provázet i v příštích letech. Děkujeme Perfect Equi CZ, Divine Animals - the best for horses and pets, Ranč Carpe Diem, 4nohy na triku, Paradise Ranch, Britskakrmiva.cz - výhradní distributor krmiv Spillers pro ČR a SKK, Dráža Košvancová Be Seesee, Jezdecké potřeby Proskovice - Equtex-shop.cz, Farma Luční Vrch, Farma Strachovice, Farma v Podještědí, FofrKafe - Soukenda, IRISH COB Sajmon, Art4huskies, St Hippolyt CZ, Rejoice flowers manufactory a dalším.
Speciální poděkování patří Jitka Novotná s hřebcem SD Conrad za překrásnou ukázku irského coba pod sedlem, kterou zahájili Národní výstavu 2022 v Hradištku.
S nesmírnou úctou k přízni Vás všech, milovníků, fanoušků a obdivovatelů překrásných irských cobů,
Barbora Jarešová,
předsedkyně ICCR, z.s.