Přehlídka plemenných hřebců Irish Cob

 Katalog plemenných hřebců

Dne 21.3.2015 se v krásném prostředí ranče Happy Hour uskutečnila historicky první přehlídka plemenných hřebců Irish Cob. Přihlášeno bylo 13 hřebců z nichž se nakonec 4 omluvili. Samotné přehlídky pořádané Irish Cob the Czech Republic z.s. se zúčastnilo 9 překrásných hřebců od čtyřletých, působících v plemenitbě první sezónu, po osvědčené plemeníky starší deseti let, kteří již mají mnoho krásných potomků nejen v České republice, ale i po celé Evropě. Taktéž byla k vidění bohatá barevná pestrost irských cobů, ať už se jednalo o tradiční hnědo a černo-bílé „strakáče“ nebo v současné době velmi populární hřebce v tzv. „special color“ barvách. Vzhledem k tomu, že registrovaných plemenných hřebců irského coba je na území České republiky méně než 20, lze hovořit o opravdu vysoké účasti.

 

Ačkoli předpověď počasí z počátku dne nebyla příliš příznivá, nakonec přeci jen vysvitlo sluníčko a nejspíš i proto celou akci doprovázela hojná účast diváků a zejména pak dobrá nálada. Diváci se o každém z účastníků přehlídky dozvěděli základní informace (původ, KVH, genetický potenciál, povahové rysy, apod.) a pak se již za doprovodu tradiční irské hudby nechali okouzlit záplavou bohatých rousů, vlajících hřív a impozantního pohybu cválajících hřebců.

 

Pro letošní sezónu se představili tito plemeníci:

 

Axel van Tinkerstal Foubert (maj. p. Dřevo; p. Kvis)

Bundle of Joy (maj. pí. Kvisová)

Condor van Heemstra (maj. p. Sankot)

Cream Alladin (maj. p. Ludvík)

GHR Alant's Lion Heart (maj. pí. Živníčková)

Machoo (maj. Farma Strachovice)

Ozák (maj. pí. Nováková)

Rick (maj. pí. Pavlatová)

Stephanos van de Kleine Heibloem (maj. pí. Stašková)

 

Všem, kteří na přehlídku přivezli své hřebce velmi děkujeme a těšíme se na shledání na již tradičním podzimním svodu irských cobů pod plemennou knihou ICS Nederland.

 

Barbora Kovářová