Vzhledem k tomu, že se majitelé irských cobů v ČR dozvídají z různých zdrojů neověřené fámy a spekulace týkající se dění v mateřské plemenné knize, přinášíme Vám souhr ověřených faktů – veškeré informace jsme konzultovali s vedením ICS NL.


1) Soudní řízení s vedoucí ICS Ltd. paní Evelyn Flynn, bývalou představitelkou ICS Ltd. stále trvá.
2) Bývalá vedoucí ICS Ltd., paní  Evelyn Flynn je obžalovaná, že od roku 2011 vytvořila společnosti manko přes 27 000 liber a porušovala irskou legislativou daná pravidla o vydávání průkazů původu koním.
3) Oficiální web ICS Ltd. je zrušený.
4) Oficiální e-mail paní Evelyn Flynn nefunguje.
5) ICS Ltd. má zákaz vydávat průkazy původu a nově registovat koně. Funkcí mateřské plemenné knihy byla dočasně pověřena irská plemenná kniha Sport Horse Ireland. Tato plemenná kniha se stará především o teplokrevná plemena sportovních koní, irští cobové proto rozhodně nejsou prioritou této PK.
SHI se sama podle všeho žádné svody irských cobů organizovat nechystá, ani nemá žádné vlastní inspektory pro plemeno irský cob. Mateřskou PK se v tuto chvíli stala pouze proto, že je to spolehlivá a funkční PK z Irska. Jedná se narozdíl od ICS Ltd. o velmi seriózní instituci, se kterou je vedení ICS NL v neustálém kontaktu. Z komunikace mezi vedením ICS NL a vedením SHI jasně vyplynulo, že ochota ke spolupráci je vzájemná.
6) ICS Ltd. se již nevyskytuje v žádném registru uznaných plemenných knih, tedy neexistuje.
7) Na oficiálních webových stránkách plemenné knihy Sport Horse Ireland jsou jasně uvedeny kontakty na vedení této plemenné knihy. Paní Evelyn Flynn rozhodně nikde na žádné oficiální úrovni nefiguruje a není členkou vedení této PK, jak bylo v minulých měsících z některých zdrojů v ČR zcela mylně podsouváno.