Dne 25.9.2010 se v krásném prostředí Koscom ranche v Obořišti u Dobříše konal svod plemene Irish cob ve spolupráci s plemenou knihou ICS Nederland. České Irské coby posuzovali známí holandští a němečtí inspektoři Marijke Helijkoop a Günther Strauch. Krásné zázemí pro všechny účastníky i jejich rousaté miláčky zajistilo přátelskou a příjemnou atmosféru celé akce. Všichni posouzení koně byli zapsáni do první, případně druhé prémiové kategorie, plemenné knihy ICS Nederland, což je jak sami komisaři potvrdili výborný výsledek nejen v rámci České republiky ale i celoevropského standartu. Se zvyšující se kvalitou plemene Irish cob v Evropě je hodnocení inspektorů každým rokem přísnější, díky čemuž je tento výsledek pro české chovatele pod ICS Nederland tou nejlepší vizitkou.

 

Svodu se jako exkluzivní hosté zúčastnili zástupci německé ICS Bayern a školící se němečtí inspektoři. Zpestřením odpoledního programu byl hřebec Machoo pod sedlem (majitel: Farma Strachovice s.r.o.), jakožto krásná ukázka klidné a přátelské povahy plemene Irish cob.

 

img.PNG   img.PNG   img.PNG

 

Všechny fotografie ze svodu naleznete zde!

 

Závěrem programu bylo zhodnocení svodu inspektorkou Marijke Heijkoop, která vyzdvihla kvality každého koně a předala tak nejen jeho majiteli, ale i všem ostatním chovatelům důležité a praktické poznatky a rady. Slavnostní stužkování všech koní a vyhlášení celkového vítěze, jímž se stala překrásná klisna Cruelle De Ville (majitel: Tomáš Ludvík), tak bylo brilantní tečkou za oficiální částí programu.

 

V pozdních odpoledních hodinách pak proběhla volná diskuze s  inspektory na téma „standard plemene Irish cob“. Celá akce byla perfektně zorganizovaná paní Michaelou Kvisou za což jí tímto děkujeme.

Barbora Kovářová