Ve dnech 4.-6.10.2013 proběhly již počtvrté svody koní plemene Irish Cob pod záštitou plemenné knihy ICS Nederland, pořádané občanským sdružením Irish Cob the Czech Republic, které sdružuje chovatele těchto krásných koní. Odkazy na fotky najdete zde. Všem fotografům moc děkujeme!

 

Letošní velký svod hostoval tak jako v loňském roce jezdecký areál ERC Pardubice-Mnětice. K dispozici byla opět luxusní jezdecká hala, ve které se předvedlo za doprovodu hudby 30 koní plemene Irish Cob! Koně přijeli posuzovat tři holandští inspektoři v čele se zakladatelkou a prezidentkou ICS Nederland, paní Marijke Heijkoop. Překladatelské a moderátorské role se skvěle, stejně jako každým rokem, ujala slečna Michaela Pavlátová, které tímto velmi děkujeme.

 

Během víkendu proběhy i další dva menší tzv. domácí svody a to 4.10. v Jeseníkách u paní Šikulové a 6.10.2013 u paní Vintrové.

 

V rámci velkého svodu Irských cobů 5.10.2013 v Mněticích byla letos nově otevřena kategorie pro křížence irského coba a zároveň bylo možná složit s koňmi základný výkonnostní zkoušku. Koně byli jako již tradičně rozděleni do kategorií. V každé kategorii byl následně vyhlášen vítěz s nejvyšším bodovým ziskem. Vítězové jednotlivých kategorií se shodným počtem bohů na závěr svodu bojovali o titul absolutního vítěze pro rok 2013.

 

Výsledky jednotlivých kategorií jsou následující: Vítězem kategorie hříbat se v letošním roce stala klisna Andy se 145 body (majitel Josef Vágner). Následující kategorii ročních klisen a hřebců byla jasnou vítězkou klisna Midnight Alpaka 145 bodů (majitel Ing. Tomáš Ludvík). V kategorii mladých dvouletých a tříletých klisen zvítězila klisna Shine van de Gorterstraat se 148 body (majitelka Jana Živníčková). O vítězi velmi vyrovnané kategorie dospělých klisen, kde byly hned tři klisny ohodnoceny 148 body, rozhodlo až závěrečné druhé předvední, ze kterého vzešla jako vítězka klisna Katinka Vom Melkweg 148 bodů (majitel Farma Strachovice s.r.o.). V kategorii kříženců zvítězila klisna Princess FT1 147 bodů (majitelka Markéta Mertlíková).

 

Následně se ve svých kategoriích představili mladí dvouletí a tříletí hřebci. Vítězem kategorie se stal hřebec Ozak 142 bodů (majitelka Lenka Nováková). V kategorii dospělých hřebců se stal vítězem hřebec Machoo 148 bodů (majitel Farma Strachovice s.r.o.).

 

Základní výkonnostní zkoušku s největší počtem bodů složila klisna Jessie Go-Go 81,5 bodů (majitel Ing. Vladimír Dřevo, PhD.) s jezdkyní Ivou Hlaváčkovou.

 

Nově zařazeni do plemenitby pro připouštěcí sezónu 2014, jsou abecedně hřebci: Cillbarra Paddy 139 bodů (majitelka Daniela Podařilová); Mr.Dickens van de Gorterstraat 138 bodů (majitelka Markéta Mertlíková); Ozak 142 bodů (majitelka Lenka Noválová); Peppers Chilli van de Rozenhof 135 bodů (majitelka Kritýna Brandlová). Profily všech hřebců, kteří jsou zařazeni do plemenitby si můžete prohlédnout v sekci Inzerece již brzy.

 

Titul STER byl během celého víkendu udělen deseti klisnám! O titul absolutního vítěze svodu 2013 se rozhodovalo mezi třemi koňmi, kteří získali vysoký počet 148 bodů. Byly to klisny Katinka Vom Melkweg (majitel Farma Strachovice s.r.o.) a Shine van de Gorterstraat (majitelka Jana Živníčková) a hřebec Machoo (majitel Farma Strachovice s.r.o.). O vítězi bylo rozhodnuto záhy.

 

Absolutní vítězkou svodu 2013 se stala klisna Katinka Vom Melkweg (majitel Farma Strachovice s.r.o.).

Všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci svodu velmi děkujeme. Fotografie ze svodu si můžete prohlédnout v naší galerii již brzy. Stejně tak jako v lonském roce chystáme i video sestřih z akce.